top of page

Polski Klub Kynologiczny

Nasz Klub PKK

Polski Klub Kynologiczny istnieje od 2007 roku

Zbigniew Paweł Zieliński

Zbigniew Paweł Zieliński.jpg

Nasz Klub to nie tylko stowarzyszenie, które wspiera i uczy hodowców, ale przede wszystkim grono przyjaciół, którzy kochają zwierzęta, a obcowanie z nimi to bardzo ważna cześć naszego życia.

Codziennie uczymy się od siebie nawzajem, ale również

od podobnych organizacji na całym świecie jak hodować, wystawiać i szkolić psy różnych ras.

Dzięki temu, że Polski Klub Kynologiczny bierze udział w organizowaniu prestiżowych wystawach na całym świecie, Nasza wiedza jest zawsze aktualna i na światowym poziomie.

  Witajcie,

Nazywam się Zbigniew Paweł Zieliński i jestem założycielem

Polskiego Klubu Kynologicznego.

Jestem kynologiem z wieloletnim doświadczeniem

i międzynarodowym sędzią kynologicznym.

 

Psami zajmuję  się od zawsze, można powiedzieć że to całe moje życie. Swoje pierwsze kroki stawiałem w latach 1975 - 2000 w Polskim Związku Kynologicznym, w którym udało mi się osiągnąć wiele sukcesów.

Moje psy, były opisywane w książkach kynologicznych wydawanych w tamtych latach. Poznałem działalność organizacji kynologicznych z kraju i ze świata oraz budowałem  relacje z ludźmi z branży hodowlanej.

 

W Polski Związku Kynologicznym przez kilkanaście lat pod okiem światowej sławy Sędziów Kynologicznych przyswajałem wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą sędziowania

i wzorców ras.

W tym okresie pełniłem liczne funkcje od szeregowego członka do członka zarządu. Pełniłem również funkcje przewodniczącego Komisji Szkoleniowej Psów Oddziału ZKWP Łódź. W latach 2000 byłem jednym z założycieli

Klubu Hodowców Rasy Owczarek Niemiecki.

 

Organizacja ta,  została zarejestrowana jako jedna z pierwszych, nie należąca do struktur ZKWP, gdzie pracowałem przez 16 lat.

Jestem członkiem Komitetu Obrony Polskiego Rolnictwa

i Hodowców Zwierząt oraz Krajowej Rady Kynologicznej.

Są to funkcje z których staram się wywiązywać z ogromnym poświęceniem, jednakże nie zapominam że prezesem się bywa, a hodowcą się jest.

Słodkie Happy Dog

Nasz Klub

Nasza Pasja do Hodowli Psów Rasowych

Polski Klub Kynologiczny PKK

to organizacja pasjonatów, hodowców psów, właścicieli oraz ludzi,

którzy kochają nie tylko psy, ale ogólnie zwierzęta. 

Tworzymy jedną psiarską rodzinę. Hodowcy i właściciele z ogromnym doświadczeniem chętnie dzielą się swoją wiedzą z ludźmi, którzy wstąpili

do naszego związku i dopiero stawiają pierwsze kroki w dziedzinie kynologii.

Jesteśmy organizacją działającą wraz z innymi organizacjami w Polsce posiadającymi KRS.  Posiadamy zatem osobowość prawną oraz rejestr

w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000292835. 

Wystawiane przez nas dokumenty są zgodne z przepisami prawa obowiązującymi w Polsce. Prowadzimy księgi rodowodowe dla psów z pełnym pochodzeniem oraz księgi wstępne dla psów rodzimych ras polskich, a także  psów ras rzadkich o małym pogłowiu hodowlanym.

 

Nasze dokumenty są honorowane wśród wielu światowych organizacji

i jesteśmy dla nich partnerami.  Dzięki temu mamy możliwość zaprosić światowej sławy ekspertów kynologii do sędziowania na naszych wystawach.

Organizujemy wystawy psów w całej Polsce, wystawy klubów rasy, wystawy krajowe oraz międzynarodowe. Jednocześnie członkowie Naszego klubu mogą brać udział  wystawach poza granicami kraju organizowanych przez naszych partnerów zagranicznych.

PKK prowadzi , jako jedyny w Polsce różne sekcje rasowe, gdzie właściciele psów mogą rozwijać swoje pasje pod okiem doświadczonych kolegów.

 

Sekcja Owczarka Niemieckiego,

Sekcja Psów Edukacyjno Terapeutycznych,

Sekcja Psów Ozdobnych i do Towarzystwa.

Niebawem Sekcja Psów Pasterskich oraz Sekcja Molosów.

Zapraszamy do zapisania się do Naszego Klubu.

Służymy wiedzą i wsparciem.

Psy z trenerem
Wyprowadzanie psów
bottom of page